Na co zwracać uwagę przy wyborze furtki wejściowej?
- Szczegóły
Zabezpieczenie posesji przed dostępem osób niepowołanych wymaga odpowiedniego ogrodzenia. Właściwie dobrane ochroni ono teren przed próbami dewastacji czy kradzieży lub podrzucaniem śmieci, a jednocześnie przekłada się na poprawę estetyki i komfortu użytkowania danej nieruchomości. By było to możliwe, niezbędne okaże się jednak zamontowanie dopasowanej do potrzeb użytkowników bramy, pozwalającej na wprowadzanie i wyprowadzanie pojazdów, a dla łatwego przemieszczania się pieszo również furtki. We Wrocławiu wykonywaniem ogrodzeń metalowych zajmuje się firma KRATY OLMA, która oferuje również antresole, schody zabiegowe czy balustrady, a ponadto podjazdy, schody metalowe oraz różnego typu konstrukcje stalowe.
Co trzeba wiedzieć o furtkach?
Furtka zamontowana w ogrodzeniu pozwala na swobodne wychodzenie i wychodzenie z terenu posesji, a także jej zabezpieczenie za sprawą zamontowanego zamka. Dzięki temu będzie ona zapobiegała wchodzeniu na działkę nieproszonych gości, a kontrolę nad tym, kogo wpuszczać można łatwo sprawować, instalując domofon albo wideodomofon i zdalnie obsługiwany elektrozaczep. Inaczej niż w przypadku bram furtki mają zwykle jednolitą konstrukcję skrzydłową. Istnieje jednak pełna dowolność, jeżeli chodzi o ich stylistykę i wykorzystany materiał. W grę wchodzą zarówno furtki ściśle dopasowane do wyglądu płotu i przygotowane z takich samych elementów, jak i wyróżniające się swoją formą np. dzięki zastosowanym dekoracjom.
Jak wykonuje się furtki?
Furtki mają zbliżoną konstrukcję, która opiera się na wykorzystaniu ramy z zamocowanymi elementami tworzącymi skrzydło np. w postaci profili, prętów czy specjalnie wyprofilowanych blach. Zwykle powstają one ze stali ocynkowanej, którą maluje się proszkowo albo natryskowo. W grę wchodzi też użycie cechującej się efektownym wyglądem i wysoką trwałością stali nierdzewnej.