Lekkie konstrukcje stalowe – blog
Wiaty stalowe z wypełnieniem z poliwęglanu
Jakie właściwości mają włókna poliwęglanowe do wypełniania wiat stalowych?
Poliwęglany zaliczamy do tworzyw sztucznych, produkowanych w procesie wtryskiwania i wytłaczania w wysokiej temperaturze. Cechują się wytrzymałością, a także przezroczystością, co może przywodzić na myśl materiał zwany pleksiglasem, choć poliwęglan jest od niego bardziej wytrzymały, zdecydowanie odporniejszy na uszkodzenia, a także twardszy. Wszystko to sprawia, że jest to doskonała alternatywa dla szkła, które w przypadku podobnego zastosowania mogłoby ulec szybkiemu stłuszczeniu się. Najlepszą rekomendacją dla elementów z poliwęglanu jest ich stosowanie w samolotach i szybkach kasków kierowców Formuły 1, co bez wątpienia świadczy o ich wytrzymałości.
Zastosowanie wiat stalowych z wypełnieniem z poliwęglanu
Wiaty stalowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest przynajmniej częściowe zabezpieczenie przedmiotów, bez konieczności kontrolowania temperatur. Stosuje się je m.in. do zabezpieczenia urządzeń rolniczych, maszyn oraz bel siana, a także do magazynowania materiałów, które są odporne na zmiany warunków atmosferycznych. Użytkuje się je także jako tymczasowe garaże dla samochodów, szczególnie w przypadku silnych opadów deszczu lub śniegu. Poliwęglan może przyjmować także obłe kształty, dlatego wiaty stalowe sprawdzają się na boiskach do piłki nożnej, jako wiaty rowerowe, przystanki autobusowe, a nawet w budynkach przy drzwiach wejściowych, dla zabezpieczenia ludzi przed opadami deszczu i śniegu.
Stal i poliwęglan to wytrzymałe połączenie materiałów o bardzo szerokim zastosowaniu, które mogą znaleźć zastosowanie zarówno w przypadku działalności gospodarczej, jak i w bezpośrednim otoczeniu naszych domów.
Previous page: roducent krat i schodów metalowych - kontakt