Uwaga! Informujemy, że strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Więcej informacji znajdą Państwo w naszej polityce plików cookie.

Blog

kwi 30, 2017

Rodzaje krat pomostowych


Różnorodne elementy metalowe mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu. Ze względu na właściwości metali są wykorzystywane w konstrukcjach jako ciągi komunikacyjne na zewnątrz i wewnątrz. Istotnymi elementami tych konstrukcji są kraty pomostowe. Wyróżniamy dwa podstawowe typy krat: zgrzewane i wyciskane.

Kategoria: Blog
Napisał: koAdmin

Kraty pomostowe zgrzewane

Kraty pomostowe zgrzewane wykonane są z płaskowników nośnych o grubości od 2 do 5 milimetrów, a długość od 25 do 70 milimetrów. Płaskowniki nośne są złączone ze sobą prętami żłobionymi o średnicy 6 milimetrów. Typowa wielkość oczka krat pomostowych zgrzewanych wynosi 34 na 38 milimetrów. Podane wartości dotyczą jednak standardowej, typowej wersji krat pomostowych zgrzewanych. W praktyce mogą występować w różnych postaciach i rozmiarach, w zależności od oferty danego producenta. Niektóre przedsiębiorstwa produkcyjne oferują tworzenie krat na indywidualne zamówienie konkretnego klienta.

Kraty pomostowe zgrzewane najczęściej poddawane są procesom cynkowania w celu pokrycia ich warstwą cynku, która stanowi zabezpieczenie przed korozją.

Kraty pomostowe wciskane

Krat pomostowe wciskane powstają pod wpływem technologii, polegającej na wprasowywaniu płaskowników nośnych i poprzecznych, przez co są one niezwykle mocno złączone i tworzą zwarty element konstrukcyjny. Kraty pomostowe wciskane, podobnie jak zgrzewane, występują zarówno w standardowych rozmiarach, jak i w wersjach realizowanych na indywidualne zamówienie konkretnego klienta. Płaskownik nośny może mieć minimalnie 2 milimetry.

Kraty pomostowe mogą być wykonywane ze stali nierdzewnej. Wysokiej jakości elementy wykazują właściwości antypoślizgowe, co jest niezwykle ważne w przypadku np. schodów. Mogą również wykazywać odporność na oddziaływanie różnorodnych substancji chemicznych. Cechują się wytrzymałością i trwałością.