Uwaga! Informujemy, że strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Więcej informacji znajdą Państwo w naszej polityce plików cookie.

Lekkie konstrukcje stalowe – blog

Specjalizujemy się w produkcji lekkich konstrukcji stalowych. Produkujemy między innymi balustrady, boksy, ogrodzenia, schody metalowe. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą oraz śledzenia naszego bloga. Znajdą tu Państwo wiele interesujących ciekawostek oraz cennych informacji na temat konstrukcji stalowych, zalet tego rodzaju rozwiązań.

Strona 1 z 2  > >>

sty 19, 2018
Kategoria: Blog
Napisał: koAdmin
Schody metalowe znajdują współcześnie zastosowanie zarówno w obiektach przemysłowych, usługowych i handlowych, jak i pomieszczeniach mieszkalnych czy biurowych. To alternatywa wobec schodów żelbetowych czy drewnianych. Poznaj ich wady i zalety.
lis 19, 2017
Kategoria: Blog
Napisał: koAdmin

Lekkie konstrukcje stalowe stanowią ciekawą alternatywę wobec obiektów wykonywanych w sposób tradycyjny, np. żelbetowych. W swojej technologii wykorzystują elementy z blach giętych na zimno, a więc m.in. zetowniki, celowniki itp. Oprócz kształtowników zimnogiętych można zastosować również elementy spawane, takie jak blachownice.

Warto zastanowić się, jakimi zaletami cechują się lekkie konstrukcje stalowe oraz dlaczego coraz częściej są wykorzystywane.

wrz 12, 2017
Kategoria: Blog
Napisał: koAdmin
Osoby niepełnosprawne często napotykają różne przeszkody konstrukcyjne, korzystając z obiektów publicznych. Najczęściej problem pojawia się w momencie konieczności skorzystania ze schodów. Współcześnie projektanci budynków coraz częściej wychodzą naprzeciw ich potrzebom, montując specjalne pochylnie stalowe.
wrz 2, 2017
Kategoria: Blog
Napisał: koAdmin

Metalowe schody zabiegowe to nie tylko estetyczna konstrukcja, ale i bardzo praktyczna. Występują zarówno na zewnątrz budynków, jak i wewnątrz. Najczęściej stosowane są w obiektach publicznych, ale obecnie coraz więcej osób decyduje się na ich zainstalowanie również w domach prywatnych.

 

maj 15, 2017
Kategoria: Blog
Napisał: koAdmin
Bardzo popularnym zastosowaniem krat pomostowych są wycieraczki. Ze względu na swoje właściwości, bardzo często montowane są w obiektach przemysłowych, przy magazynach, halach produkcyjnych, sklepach, a nawet budynkach mieszkalnych. Sprawdzają się szczególnie dobrze w miejscach, z których korzysta bardzo wiele osób, dlatego są najbardziej narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Do najważniejszych zalet krat pomostowych jako wycieraczek jest ich trwałość, wytrzymałość, a także możliwość bardzo łatwego i szybkiego utrzymania czystości
maj 12, 2017
Kategoria: Blog
Napisał: koAdmin

Pochylnie, zwane również podjazdami, to dłuższe lub krótsze elementy budynków, które umożliwiają osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach samodzielny wjazd do budynku oraz bezpieczne wydostanie się z niego. Stworzenie odpowiedniej pochylni jest szczególnie istotne w przypadku różnego rodzaju budynków użyteczności publicznej. Powinny się znajdować również przy siedzibach firm, które zatrudniają osoby niepełnosprawne. W ten możliwy będzie bezpieczny, szybki i bezproblemowy wjazd do budynku wózkiem inwalidzkim. W domach mieszkalnych takie rozwiązanie jest rzadko stosowane.

maj 10, 2017
Kategoria: Blog
Napisał: koAdmin

Metalowe schody ze względu na swoje właściwości powinny być odpowiednio konserwowane na każdym etapie użytkowania. Ważne jest zarówno odnawianie, jak i stosowne zabezpieczanie. Dowiedz się, jak to robić dobrze!

maj 6, 2017
Kategoria: Blog
Napisał: koAdmin

Metalowe ogrodzenia są solidne, trwałe i wyglądają niezwykle estetycznie, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ich zastosowanie. Aby jednak służyły w idealnym stanie przez wiele lat, niezbędna jest odpowiednia konserwacja. Bez właściwych zabiegów konserwacyjnych metalowe elementy mogą bardzo szybko zacząć rdzewieć.

maj 3, 2017
Kategoria: Blog
Napisał: koAdmin
Dom szkieletowy o konstrukcji stalowej można zbudować niezwykle szybko, ale wymaga niezwykłej precyzji i dużej dokładności
maj 1, 2017
Kategoria: Blog
Napisał: koAdmin

Furtka ogrodzeniowa, podobnie jak brama wjazdowa, stanowi bardzo ważny, reprezentacyjny element ogrodzenia. Jest to wąskie przejście w ogrodzeniu najczęściej zamykane drzwiczkami. Najczęściej montowane są w samej bramie lub w jej pobliżu.

Obecnie na rynku mamy dostęp do bardzo wielu rodzajów furtek ogrodzeniowych, różniących się między sobą właściwościami oraz najważniejszymi funkcjami. Warto przyjrzeć się im nieco bliżej.